Dlaczego my

Dlaczego my

  • Listopad 13, 2015

Kim jesteśmy

Jesteśmy małżeństwem, które połączyło zamiłowanie do filmu i fotografii. Tworzymy z pasją, kochamy to co robimy, nasza praca sprawia nam ogromną przyjemność.

Oboje budujemy naszą firmę, a do tego pracujemy razem i cieszymy się, że mamy taką możliwość. Praca daje nam mnóstwo satysfakcji .
Fotografia i film to nasza pasja, która rozpoczęła się w 2001 roku. Rozwijamy ją profesjonalnie jako LDI Studio od 12 lat – w międzyczasie zrealizowaliśmy ok 500 reportaży ślubnych, kilkaset sesji i tyle samo filmów.
Pracujemy tylko na najlepszym sprzęcie firmy Sony i Canon m.in. Sony A 7III, Sony A6500 (4K) , Canon 5 d M IV i Canon 6 D2 oraz Kamery Sony. Posiadamy spory zapas obiektywów, które pozwalają na uzyskanie wspaniałych efektów, dzięki którym Wasze historie inspirują inne pary. Posiadamy również licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego na fotografie i filmowanie z powietrza .
Fotobudka, własne studio, drony, własny lab, nowoczesny sprzęt.. Wszystko aby sprostać wymaganiom naszych klientów.
Otwieramy się na nowe możliwości, zapraszamy Was na zagraniczne sesje…
Kochamy to co robimy i jesteśmy szczęśliwi , kiedy dajemy Wam chwile szczęścia.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług
LDI Studio – Czapla Photography & Video

Iwona i Łukasz


Co robimy

Filmem i fotografią zajmujemy się od mniej więcej 2001 roku od czasów studenckich. Naszym głównym i ulubionym zajęciem są reportaże ślubne.

Poza tym wykonujemy różnego rodzaju sesje – kobiece, niemowlęce, komunijne, nagrywamy spoty reklamowe, tworzymy prezentacje multimedialne, projekty graficzne.


Nasze reportaże ślubne

 Zawsze wychodzimy poza zwykłą dokumentację ślubu, pokazujemy emocje, uczucia… to, co najważniejsze tego dnia. Dbamy o szczegóły, pracujemy dyskretnie i twórczo. Stworzymy Wam film ze ślubu, który stanie się skarbem przez Wasze życie.

Specjalizujemy się w filmach i zdjęciach ślubnych, co oznacza, że możemy skupić się na stworzeniu dla Was prawdziwie kinowej produkcji i pięknych zdjęć, do których będziecie wracać lata po ślubie.

Pracujemy we dwoje, pokazujemy Wasz dzień z damsko -męskiego punktu widzenia.

Każde wesele to dla nas inna historia do opowiedzenia  – toteż do każdej pary podchodzimy indywidualnie. Nie tworzymy schematów.

Wykonując reportaż ślubny, rejestrujemy wydarzenia z tak wyjątkowego dnia w Państwa życiu, bez zbędnego ich reżyserowania.

Pokazujemy emocje, uczucia! Zarówno te na pierwszym, jak i na drugim planie– równie ważnym.

W trakcie uroczystości nie ingerujemy ani nie reżyserujemy Waszych zachowań, staramy się zachować chwile takie, jakimi są w tym wyjątkowym dla Was dniu.

Bardzo doceniamy swobodę działania, którą nam zostawiacie przy filmowaniu i dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzacie podczas postprodukcji.


Czego nie robimy

W naszych reportażach ślubnych nie zobaczysz relacji z „rosołku i sałatki” ;). Nie będzie też nudy, przejść rodem z lat ’90 czy „zoomu” na ekranie .

W naszym reportażu odnajdziecie za to emocje – będzie czas na łzy wzruszenia, jak i radość i zabawne momenty.

W naszym reportażu odnajdziecie estetykę i prostotę –  zarówno w filmie jak i zdjęciach.

Tworzymy nowoczesne filmy, co nie znaczy, że podczas reportażu pojawią się helikoptery, kamery na głowie, w łodzi podwodnej i w bukiecie Panny Młodej 🙂

Owszem, gdy trzeba wykorzystamy dyskretnie narzędzia, slider czy glidecam, monopod czy dron ale wszystko z umiarem i tak by nie burzyć Waszego Święta. Nas cechuje dyskretny sposób pracy.

Zdjęcia oddajemy Wam w różnych wariantach, co ustalamy podczas podpisywania umowy – odbitki w eleganckim pudełku, fotoksiążka czy ekskluzywny Dreambook Akryl Prestige na grubych kartach.


Kilka słów o nas

Pochodzimy z serca Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Zawiercia. To tam się wychowaliśmy, skończyliśmy szkołę i tam się poznaliśmy. Tam też zaczynaliśmy rozwijać naszą pasję, jaką jest film i fotografia, która nas połączyła. Z czasem pasja zmieniła się w zawód poparty szkoleniami i kursami w Studio Telewizyjnym w Warszawie i Akademii w Krakowie. W międzyczasie skończyliśmy studia, podjęliśmy pracę zawodową.

Od 12 lat mieszkamy i prowadzimy nasze studio w zachodniej Polsce,  w pobliżu Słubic/Frankfurt Oder i Gorzowa Wielkopolskiego – w uroczej miejscowości, nazywanej „Perłą Ziemi Lubuskiej” – Ośnie Lubuskim.

Jednakże fotografujemy i filmujemy w całym kraju, a nawet poza jego granicami – w małych miasteczkach i drewnianych kościółkach, jak i dużych miastach w wielkich katedrach.


Na zakończenie

Fotografie opowiadają historię w najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób – nie tylko bez słów, ale również poza słowami.

Naszym celem jest zatrzymanie dla naszych klientów tak ważnych chwil w ich Wielkim Dniu.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że powierzacie nam to odpowiedzialne zadanie. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w misji grawerowania Waszych wspomnień na zdjęciach i filmie.

„Aparat fotograficzny jest dla artysty narzędziem. Jest to mechanizm podobny do skrzypiec. Tylko artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat.” – Brett Weston 

„Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.” – Henry Cartier-Bresson